Iskolánk épülete

A trianoni békediktátummal megcsonkított Magyarország szűk politikai és gazdasági mozgásterét a külső hatalmi tényezők és az országban összetorlódott értékrendszerek kaotikus állapota határozta meg. Kitörési pontokat kellett keresnie a nemzeti katasztrófa okozta kilátástalannak tűnő helyzetből. A magyar politikai elit felismerte, hogy az országnak csak a kultúra, a tudás, a szellem erejének segítségével vannak kitörési esélyei a válságból.

„A magyar hazát ma elsősorban nem a kard, hanem a kultúra tarthatja meg, és teheti ismét naggyá.” Fogalmazta meg Klebelsberg Kunó akkori vallás- és közoktatási miniszter, kinek köszönhetően nagyfokú átalakításokat hajtottak végre a közoktatásban. Az 1920-as években hazánkban 5000 új tanterem épült a „csonka” Magyarországon. E nagyszabású iskolaépítési hullámban készült el iskolánk főépülete az egykori Szent Imre herceg utcában, kezdetben 8 tanteremmel.

Az iskola épülete az 1930-as években

 
Az épület homlokzatára került a magyar címer és Szent Imre herceg szobra, melyet Rumi Rajki István készített.

A második világháború után a kommunista rezsim számára nem kívánatossá váltak az épület homlokzatát díszítő nemzeti szimbólumok, így azokat Szent Imre herceg szobrával együtt eltávolították. Az isteni gondviselésnek hála a szobor megmenekült, a püspöki palota udvarán tárolták évtizedekig.

Az iskola főépülete az egyházi átvételt követően

Az épület 2007-ben került az Evangélikus Egyház tulajdonába. Az új evangélikus iskola jó híre gyorsan terjedt a városban, így egyre több jelentkező kisdiák került beiskolázásra. Az intézmény három év alatt kinőtte az épületet, sürgősen bővítésre volt szükség.

A bővítés jelentős Johannita segítséggel hamarosan meg is történt. Iskolánk épülete a 2011/2012 tanévtől új szárnnyal bővült. Az új épületrészben találhatjuk az aulát, az étkezőt melegítő konyhával, két tágas tantermet, könyvtárat, informatika termet, valamint kisebb foglalkoztató termeket.

Az új szárny felszentelése 2011-ben

Rövid időn belül, sikeres pályázatnak köszönhetően a főépület felújítása is megkezdődhetett. Az épület energetikai megújítása mellett lehetőség volt a főépület homlokzatának visszaállítására is. A homlokzatra visszakerült a magyar címer, Szent Imre herceg szobra, de helyet kapott a Luther-rózsa, evangélikusságunk jelképe is.

A szobor visszaemelése

A korszerűsítéseknek hála iskolánk épülete szerencsésen ötvözi a régi idők patinás szépségét a XXI. század elegáns, korszerű építészeti megoldásaival.

Az új épületszárny, mellyel 2011-ben bővítettük az iskola épületét, hamarosan az épület is kicsinek bizonyult.

Régóta bérlünk az Epcos irodaépületében tantermeket, hogy kicsit enyhítsünk a helyhiányon.

2021. novemberében eljött a pillanat, hogy az egész épület a miénk lett. Ezzel megnyílt a lehetőség, hogy igényes, tágas tantermeket, szaktantermeket alakítsunk ki mind az alap, mind a művészeti iskola számára. Az épülethez tartozó területen lehet majd a tornaterem és a parkolók is. 

Az ingatlant iskolánk tartalékalapjából és az egyházunktól kapott kölcsönből vettük meg, bruttó 412.750.000,- forintért.

Napi ige

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács