Vízmű Történeti Múzeumban járt az 1.b osztály

A VASIVÍZ ZRt. Vízmű Történeti Múzeuma egy közel 100 éves épületben, egy ma is működő gépházban található a Váci Mihály u.30.szám alatt Ott jártunk az 1.b osztállyal. Élvezettel hallgatták a gyerekek azt a sok érdekességet, amit megosztottak velünk városi vízellátás történetéről, láthattunk régi eszközöket, és a mai technológiákba is betekinthettünk.

A múzeumban megtekinthetők régi berendezések és a felújított vízműtörténeti kiállítás,filmvetítés, vízműgépházban kialakított II. világháborús óvóhely,szennyvíztisztító telep működése interaktív maketton, egyéb szakmai érdekességek.

A látogatók megismerkedhetnek a vízszolgáltatás múltjával és jelenével, a szennyvízelvezetés és tisztítás folyamataival. Továbbá a mindennapi életben is alkalmazható környezettudatos vízhasználati és szennyvízelvezetési ismereteket nyújt.

Forrás: