Vasi néptáncosok napja

Vasi Néptáncpanorámát rendeztek az elmúlt hétvégén Szombathelyen, melyből néptánc-közösségeink is alaposan kivették a részüket.

A Reményik iskola mintegy 80 növendéke szerepelt a szombati programban: Bölicze és Bariska-Möndölecske csoportunk tagjai délután mutatkoztak be, a Vasi Kislegényczéh, valamint az ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttessel közös produkcióban fellépő Berke csoport pedig a záró műsorrészben állt színpadra a népes és lelkes közönség előtt.

A megye néptánc- és népzenei együtteseit, népdalköreit felvonultató programot rövid táncházak tarkították, melyek alkalmával a közönség tagjai is próbára tehették mozgékonyságukat - mint például a Szökős és a Kanizsa Csillagai vezette őrségi cigány táncházban.

Fotók forrása: vaol.hu, vaskarika.hu, nyugat.hu