Vasi néptáncos legények sikere Szarvason

Az elmúlt hétvégén, Szarvason rendezték a Gyermek Néptáncosok Országos Szólótánc Fesztiváljának döntőjét. Vas megye képviseletében három legény lépett színpadra az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület eseményén, akik szereplésükkel nagy sikert hoztak Szombathelyre.

Kővári Barnabás, Molnár Bence és Völgyi András Barnabás a Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola növendékeiként – a Vasi Kislegényczéh, valamint a Bariska-Möndölecske és Berke csoportok tagjaiként – a márciusi, soproni válogatóról jutottak el a Békés megyei Szarvasra, ahol tizenötödik alkalommal mérettek meg az ország legkiválóbb gyermek néptáncosai. Molnár Péter tanítványai két-két produkcióval mutatkoztak be a közönség és a hétfős zsűri előtt: kötelező táncukat saját régiójukból vihették, s emellett a Kárpát-medence valamely más tájának szabadon választott férfitáncát is előadhatták. András és Barnabás pénteken vasi táncokkal: söprűssel, valamint kanásztánccal és sapkatánccal lépett színpadra, míg Bence rábaközi, szanyi dussal örvendeztette meg a jelenlévőket. Hiteles és meggyőző előadásuk után a fiúk bizakodva várhatták a szombati folytatást, amikor Barnabás és Bence az erdélyi Küküllő-vidék virtuóz legényestáncaival: magyarszentbenedeki vénessel és pontozóval, András pedig a székelyföldi Felcsík férfitáncaival: zsukával és verbunkkal szerepelt. A legények előadásában a férfitáncok feszessége, keménysége mellett megjelent az elegancia és a játékos előadásmód is, valamint a táncosok talpa alá muzsikáló Tarsoly Zenekarral való kitűnő együttműködés. Az összhatás nagyszerű eredményt hozott: mindhárom vasi legény a fesztiválon elnyerhető „Országos Kisbokrétás” cím birtokosaként térhetett haza!

Színpadi fotók: Majnik Zsolt