Vasi Kislegényczéh a Páva-válogatón

2019-ben is megrendezi a Magyar Televízió a Fölszállott a pávát - a néptáncosok, népzenészek tehetségkutató versenyét, melyen idén ismét a gyerekeké lesz a főszerep.
Az elmúlt vasárnap tartották a műsor válogatóját az MTVA székházában, ahol a mintegy félszáz jelentkező néptáncegyüttes közül tizenhét csoport mutathatta meg magát élőben is a zsűri előtt. A maratoni eseményen iskolánk növendékei is bemutatkoztak: a "Vasi Kislegényczéh" - azaz tizenkét fős fiúcsapatunk virtuóz erdélyi legényestánccal, széki tempóval próbálta meggyőzni a zsűri tagjait arról, hogy ott a helyük az élő adásokban. A legénykék nagyszerűen helytálltak a hosszú nap során, s fellépésük után élményekkel gazdagodva térhettek haza.
S hogy mi is lett a szereplés eredménye, azt november 1-ig, a műsor első adásáig sajnos titokban kell tartaniuk... - hát, nem lesz könnyű feladat!