Trianon 100 - Csak alkutárgy vagy Áldozat

Gibba Edit, a Csak alkutárgy, vagy Áldozat... című könyv szerzője tartott rendhagyó történelemórát iskolánk hetedikes tanulóinak

Az 1920. június 4-én aláírt trianon békediktátum következményeként elveszett hazánk területének 2/3-a és lakosságának 1/3-a. A diktátum Vas vármegyét közvetlenül érintette, hiszen a vámegye területének 40%-a (2190 négyzetkilométer) került Ausztriához. A határmódosítás következményei komoly hatással voltak a régió lakosságára. Ezekről a hatásokról tartott rendhagyó történelemórát Dr. Gibba Edit diákjainknak. A hat évnyi kutatómunka eredményeként megszületett könyvének, melyet "Csak alkutárgy, vagy Áldozat..." címmel jelentetett meg a Szülőföld Könyvkiadó halhattuk rövid kivonatát.