Várjuk a Johannita elsősegélynyújtókat!

Az alsós osztályok után december 17-én a felsős évfolyamok is megismerkedhettek az elsősegélynyújtás alapjaival.

Gregersen-Labossa György lelkész áhítatában ismertette a Johannita Lovagrend történetét és a Segítőszolgálat munkáját, ezt követően pedig Horváth Balázs mentőtiszt tartott bemutatót az elsősegélynyújtás alapjairól. Az előadás végén Balázs rengeteg kérdést kapott, bátorított mindenkit, hogy kérdéseiket nyugodtan hozzák magukkal a szakkörre és mindegyikre választ fognak kapni. "Másokon segíteni egy olyan csodálatos dolog az ember életében, amely egész életen át elkísér" - válaszolta Balázs az egyik hozzá intézett kérdésre. 
Akik kedvet éreznek magukban, hogy elsajátítsák az elsősegélynyújtás ismereteit, sebimitációkat készítsenek, egy klassz csapathoz tartozzanak, és kipróbálják, valóban mennyire jó érzés másokon segíteni, azok jelentkezését várjuk a szakkörre!

Kapcsolódó galéria

Elsősegély bemutató a felsősöknek

Napi ige

Ekkor azt mondta [Isten Jákóbnak]: Én vagyok az Isten, atyádnak Istene! Ne félj… Én megyek veled Egyiptomba, és én is foglak visszahozni.

(1Móz 46,3–4)

Ezért tehát a lankadt kezeket és a megroskadt térdeket erősítsétek meg, és egyenes ösvényen járjatok.

(Zsid 12,12–13)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács