Ünnepi megemlékezés a Túróczy Szeretetotthonban és a Johanneumban

Iskolánk diákjai a két otthon lakóival közösen idézték fel a március 15-i eseményeket.

1848. március 15-én forradalmi hangulat söpört végig Pesten és Budán. Az akkor elindított változásoknak is köszönhető, hogy ma a Kárpát-medencében mi magyarok szabadon élhetünk és dönthetünk sorsunk alakulásáról. A márciusi ifjak helytállása napjainkban is arra ösztönöz bennünket, hogy az általuk kitaposott úton járjunk és ne térjük le arról.

Iskolánkban hosszú évek óta hagyomány, hogy tanulóink a nemzeti és egyházi ünnepekkor felkeresik a két otthon lakóit és közösen ünnepelnek velük. Ez iskolánk pedagógiai programjának is szerves részét képezi emelte ki Sátory Károly, iskolánk igazgatója beszédében, aki az ünnepségen köszöntötte az otthonok lakóit és egyben sajnálatát fejezte ki a pandémia miatt elmaradt közös programok kapcsán. A köszöntést követően felsős tanulóink kis műsorukkal emlékeztek a 48-as forradalom és szabadságharc hőseire.