Újra egy közösségben a templomban

"Vagyok, aki vagyok" - így mutatkozott be egykor Isten Mózesnek az égő csipkebokorban. Mit jelent számunkra, hogy ismerhetjük Istent, és hogy Isten személyesen ismer bennünket? Erről szólt az idei tanév első áhítata.

Hétről hétre egy-egy olyan kérdés kerül az iskolai közösség elé, amely bibliai szereplők kérdései/életkérdései voltak egykor. Nekünk vajon kérdéseinkké válnak-e ezek? Megtaláljuk-e rá a saját válaszainkat?

Az első közös alkalmon Sátory Károly, iskolánk igazgatója köszöntötte az intézménybe érkező új tanulókat, s átadta iskolánk jelvényét. Reménység szerint, az idei évben újra a teljes iskola közössége együtt kezdheti a hetet elcsendesedéssel, Istenre figyeléssel és tanításaival az evangélikus templom falai között.