Testvériskolai siker az egyházi iskolák vetélkedőjén

A Reményik napok keretében idén is megszerveztük az egyházi iskolák közötti vetélkedőt.

Hat csapat indult a versenyen: a soproni Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola két csapattal is nevezett, valamint egy-egy csapattal a sárvári Szent László Katolikus Általános Iskola és a komáromszentpéteri Kossányi József Alapiskola és Óvoda, illetve intézményünk bobai és szombathelyi csapatai is részt vettek a vetélkedőben.

A wormsi birodalmi gyűlés, a türelmi rendelet, a szombathelyi evangélikus templom története, Sopron története, valamint Reményik Sándor élete és munkássága is szerepelt az idei vetélkedő témái közt. Játékos és változatos feladatok vártak a csapatokra. Többek között totó, keresztrejtvény, versátírás eszperentére, képfelismerés, aktivity játék, hibás szöveg kijavítása is színesítette a megmérettetést.

Nagyon jó volt a hangulat, s kiválóan felkészültek a csapatok, így  végig szoros volt küzdelem.

1. helyen végzett a komáromszentpéteri csapat, akik immár harmadszor nyerték a vetélkedőt, így a vándorserleget végleg elnyerték.

2. helyezett lett a soproni iskola 3. számú csapata, és 3. helyet érdemelt ki a bobai csapat.

Iskolánk helyi csapata versenyen kívül indult.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek!