Téli mesék

A Szamárfül projekt ezúttal a Téli mesék című előadásával látogatott el Szombathelyre, s hozott két mesét alsósaink számára.
Az egyik a Holle anyó, a másik pedig egy kortárs mese, Az elfelejtett lények boltja.
A Holle anyó történetét az előadásban a lusta lány szájából hallhatták a gyerekek, aki hol is töltené ideje nagy részét, mint az ágyban. Meséje közben megelevenedett az ágy, és benne a párnák, a lepedők, a takarók új életre keltek. Mire mondókájának végére ért, nagy változáson ment keresztül.
A másik történet főszereplője egy karácsonyi angyal volt. De nem csak egy a sok közül, hanem az utolsó karácsonyi angyal, Ariella, aki véletlenül megleli a nagyvárosban az Elfelejtett lények boltját. Ez a bolt telis-tele van különlegesebbnél különlegesebb lényekkel, de mind közül a legfurcsább maga a bolt tulajdonosa, Gubanc, egykori ködmanó.
A gyerekek mindkét előadást nagyon élvezték. Köszönjük a Szamárfül projektnek az emlékezetes délutánt!

Napi ige

Ekkor azt mondta [Isten Jákóbnak]: Én vagyok az Isten, atyádnak Istene! Ne félj… Én megyek veled Egyiptomba, és én is foglak visszahozni.

(1Móz 46,3–4)

Ezért tehát a lankadt kezeket és a megroskadt térdeket erősítsétek meg, és egyenes ösvényen járjatok.

(Zsid 12,12–13)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács