Tanévnyitó istentisztelet 2020.

Szeptember 6-án ünnepi istentisztelet keretében nyílt meg a 2020/21-es tanév. Idén a járványhelyzetre való tekintettel csak az első osztályos tanulók, szüleik és az intézmény pedagógusai vettek részt a tanévnyitó ünnepségen.

Az ünnepség keretében az új parókus lelkész Menyes Gyula iktatta be intézményi lelkészi szolgálatába Steindl-Papp Judit lelkésznőt. Az alkalmon az új pedagógusok és egy pedagógiai asszisztens is áldásban részesült, valamint négy pedagógus tett esküt hivatására.

Sátory Károly igazgató köszöntötte a diákokat, s ismertette az intézmény új fejlesztési terveit, majd a kis elsősök átvehették az iskola jelvényét, a tanító nénik és az Evangélikus Nőegylet ajándékait.

A tanévnyitó istentisztelet felvételét az intézmény tanulói saját osztálytermükben hallgathatták meg a hétfői áhítat idejében.

Bölcs szívű és hatalmas erejű ő: ki tudna ellene szegülve épségben maradni?

(Jób 9,4)

Ne legyetek nagyratörők, hanem az alázatosakhoz tartsátok magatokat. Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint.

(Róm 12,16)