Tanévkezdés az erdei iskolában

Az idei tanévet a 4.A és a 4.B osztály erdei iskolával kezdte. A gyerekek a botfai Erdődy-Hüvös kastélyban töltöttek 3 napot, sok élménnyel gazdagodtak.

Megismerkedtek a környék növényvilágával, a 2019-ben felújított kastély történelmi múltjával, részt vettek madárgyűrűzésen, megismerkedtek a bagolymentő program keretében több bagolyfajtával. Dr. Illyés Zoltán biológus előadást tartott nekik a környezetükben megtalálható madarakról és etetésükről. Kipróbálhatják a fazekas mesterséget, készítettek fecskefészket, melyet a kiégetés után haza is vihetnek. Izgalmas, 2 órás, kincskereső gyalogtúrán vettek részt a gyerekek, ahol különböző csavaros kérdések megválaszolása után, miközben megismerték Botfa múltját, utcáinak történetét, természeti értékeit, megtalálhatták a kincset rejtő ládikót. A Válicka patak növény-és állatvilágát is felfedezték a negyedikesek, esti programként meghallgathatták a helyi citerazenekar hagyományőrző műsorát, kipróbálhatták a különleges hangszert. Bátrak és kevésbé bátrak az éjszakai túrán vizsgálták a csillagokat, hallgatták az éjjeli erdő neszeit. A rengeteg élményt és új tudást biztosan hasznosítani tudják iskolai tanulmányaik alatt a következő hónapokban a gyerekek.