Szép hét a nyelvi táborosok mögött

Eltelt egy év és újból elérkezett a nyelvi tábor ideje. Idén is igyekeztünk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat, illetve sok új tudással gyarapodjanak a hét végére.

Az angol nyelvi foglalkozásokon a gyerekek megismerkedhettek Ausztráliával, a német diákok pedig Svájcról tanulhattak. Az itt élő állatokról is szó esett, ami a második nap témája volt. Harmadik nap a mese birodalmába repítettük a résztvevőket, sok új szót, kifejezést tanultak a meséken keresztül. A délutánt is igyekeztünk tartalmasan eltölteni. A kedvenc időtöltésük, a számháborúzás mellett, rétest is sütöttünk, moziban is voltunk, illetve kézművesedtünk is. Csütörtökön a hőség elöl menekülve Szentgotthárdra utaztunk a fürdőbe hűsölni. Természetesen mindenki nagyon élvezte a fürdést, csúszdázást. Az utolsó nap délelőttjén fordított napot tartottunk, egy kicsit mindenki „belekóstolhatott” a másik idegen nyelvbe. Ebéd után természetesen vetélkedtünk, próbára tettük a héten megszerzett új tudást. Minden csapat nagyon jól szerepelt, nehéz dolga volt a zsűrinek. Ezt követően pedig egy jó kis fagyizással hűtöttük a kedélyeket és zártuk a tábort. A jó hangulatról beszéljenek a héten készített képek.

Napi ige

Bölcs szívű és hatalmas erejű ő: ki tudna ellene szegülve épségben maradni?

(Jób 9,4)

Ne legyetek nagyratörők, hanem az alázatosakhoz tartsátok magatokat. Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint.

(Róm 12,16)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács