Szállóvendégeket fogadunk

Iskolánk Makk Marci szakkörös diákjai rovarhotelt készítettek az elmúlt időszakban, mely már iskolánk udvarán fogadja a megbújni vágyó kis élőlényeket.

ÖKO iskolaként különösen fontosnak tartjuk természetünk védelmét, a szálló elhelyezésével a legkisebb állatokra is figyelhetünk most, a rovarokra.

A rovarok a kert fontos és hasznos lakói, egy részük elpusztítja a kártékony rovarokat, míg mások szerepe pedig a beporzásban igen jelentős. A rovarok emellett számos madárnak táplálékai, így általuk a madarakat is védjük.

A rovarhotelt egyes rovarok fészekként használják, kibélelik homokkal, agyaggal, mohával és itt rakják le tojásaikat. Míg más rovarfajok számára a téli hibernálódás időszakában nyújthat menedéket.

A témáról nemrég a Zalaegerszegi Televízió is készítettett riportot Illyés Zoltán biológussal, a botfai Mindszenty Ifjúsági Ház vezetőjével, melyet érdemes meghallgatni: