Rendhagyó néptánc óra a magyarpalatkai bandával

A Magyarpalatkai Cigányzenekar második alkalommal látogatott el iskolánkba, s muzsikálták el vidékük legjellemzőbb ritmusait.

Magyarpalatka (Pălatca) az erdélyi Mezőségen, Kolozsvártól 30 kilométerre keletre fekvő település. Magyar, román és cigány lakosai a 20. század végéig megőrizték régies és sokrétű zenei és tánchagyományaikat, melyek Kallós Zoltán, valamint az őt követő hazai néptánckutatók (Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc) gyűjtőmunkája nyomán nagy népszerűségre tettek szert a néptáncmozgalomban. Kiemelkedő szerepet játszottak mindebben azok a palatkai cigányzenészek, akik évtizedekkel ezelőtt tucatnyi környező település táncalkalmain rendszeres vendégek voltak. A Reményik-iskola intézményeiben (Bobán és Szombathelyen is) a híres palatkai zenészdinasztiák mai nemzedéke muzsikált, mely alatt táncpedagógusaink Molnár Péter és Tóth Bianka mutatták be a zenékhez illő tánclépéseket.

A bobai alkalmon részt vett a Vas Népe újságírója is: