Rendhagyó költészet napja

Idén rendhagyó módon emlékezett iskolánk költőinkre. Egész nap verseket szavaltak, vagy olvastak tanulóink, illetve Balogh János színész tartott irodalom órát a felsősöknek.

Egész nap szólt a vers mindenkinek iskolánk épületében. Az aulában az alsósok, az emeleten a felsősök szavalták el, vagy olvasták fel kedvenc-, vagy épp nemrég tanult verseiket. Olyan lelkesek voltak a gyerekek, hogy nemcsak a szünetekben, hanem tanórákba nyúlóan is költőink szavait visszhangozták a folyosók ezen a napon.

A felsősök rendhagyó irodalom órán is részt vehettek, ahol Balogh János, a Weöres Sándor Színház színésze saját tapasztalatai alapján adott tanácsokat a versek tanulásához. A színész a fiatalok nyelvén próbálta kicsit megszerettetni a magyar nyelvet a felsősökkel. Menő sztorikat mesélt, vicces verseket mondott, sőt első saját versét is elszavalta, majd dalba szedte Petőfi verssorait.