Rendhagyó történelemórák hetedikben

Kishuszárok közreműködtek történelem órákon

Iskolánk alapítása óta nagy hangsúlyt fektet a megelevenedő történelem órákra. Ennek egyik legszebb példája az, amikor iskolánk diákjai tartanak bemutató órát arról a hagyományőrző tevékenységről, melynek célja történelmünk egy-egy korszakának bemutatása. A hetedik osztályosoknak szóló órákon Hanzsér Dominik (7.a), valamint Babos Bendegúz (7.b) mutatta be az 1848/49-es forradalom és szabadságharc korának egyenruháit. Az órán a diákok megismerhették a korabeli honvéd gyalogság és a legmagyarabb csapatnem a huszárság ruházatát és néhány érdekességet a korszakból. Nem elhanyagolható, hogy mindkét tanuló aktív tagja a Klapka György Lovas Polgárőr- és Hagyományőrző Egyesület Kishuszár Tagozatának. A következő fellépésük Balatonfüreden lesz, majd szeptember 29-30-án a pákozdi csatát felelevenítő hadijáték aktív részesei lesznek tagtársaikkal.