Országos klarinétverseny sikerek

Kerti Áron tanár úr növendékei novemberben remekeltek. Részletek:

Néhány héttel ezelőtt az Országos Dittrich Tibor Klarinétverseny döntőjében két művészeti szakgimnáziumos tanítványa is szerepelhetett. Egyikük, Tóth Domonkos a verseny fődíjával, egy másfél millió forintot érő klarinéttal tért haza Szombathelyre.

Most pedig művészeti iskolánk két tanulójával, Szummer Dorkával és Kótyuk Veronikával jártak Győrben, a három évente megrendezésre kerülő Országos Zeneiskolai Klarinétverseny területi fordulóján.  Mindketten bejutottak a budapesti országos döntőbe, így februárban az I. korcsoportban Dorkáért, a III. korcsoportban pedig Veronikáért izgulhatunk. Vas megyét ők ketten fogják képviselni a rangos versenyen.  Gratulálunk felkészítő tanáruknak, Kerti Áronnak, és köszönjük Bak Orsolya tanárnőnek a zongorakíséretet!