Őrségi kiruccanás a bobai iskola hittantáborában

Az első heti Erzsébet táborunk utolsó napján még a borongós idő sem vette el kedvünket a kirándulástól.

Bérelt busszal ellátogattunk az Őrségbe, ahol egy egész napos, szervezett program keretében ismerhettük meg a páratlan tájharmóniával, hagyományokkal, természeti,- és kultúrtörténeti értékekkel megáldott őrségi, vendvidéki, Rába-menti területek élmény teli világát. A reggeli indulás előtt mindenki belebújt a Napközi Erzsébet tábor logójával ellátott pólójába. Ebben indultunk útra. Az első állomás Őriszentpéteren az Árpád kori templomban volt. A tartalmas idegenvezetés után Gábor bácsi vezetésével rövid áhítaton vettünk részt. Majd a szalafői Pityerszer következett. Először egy kicsit esett az eső, de ez sem vette el a kedvünket. Miután megtekintettük a hét, jellegzetes őrségi településből, szerből álló Szalafő Pityerszer névre hallgató részt, mely egy kicsi skanzen. Különlegességét az adja, hogy más skanzenekkel ellentétben itt az épületek máig az eredeti helyükön vannak. A sok régi eszközt az ötödikesek már ismerték a hon- és népismeret könyvekből, valamint a Szombathelyi Skanzenből. Aztán felfedeztük azt a játszóteret, ami egy kicsit kárpótolt bennünket a rossz időjárás miatt elmaradt Márokföldi Kalandpark programért. A képek is azt bizonyítják, hogy nagyon jól kiugrálhattuk magunkat. Magyarszombatfán a Fazekasházat néztük meg. Működés közben ugyan nem láttuk a kiállított tárgyakat, de az ismertető alapján eltudtuk képzelni, hogy melyik eszközzel, hogyan dolgoztak. Az Őrség román kori ékköve, a Velemérben található, Magyarország egyik legjelentősebb középkori román stílusú műemléke, a Szentháromság-templom. A kora gótikus templom belső falait díszítő freskók hazánk legteljesebb épségben fennmaradt középkori falfestményei. Szinte mindannyiunkat magával ragadott az érdekes ismertető. Útban hazafelé Körmenden álltunk meg fagyizni. Fáradtan, de élményekben gazdagon szálltunk vissza a buszra. Gábor bácsival összefoglaltuk a hét történéseit és hálát adtunk a hét minden percéért.