Önismeret és környezettudatosság a bobai iskola táborában

Kedden az önismereti foglalkozás keretében összeszedtük azokat a tulajdonságokat, ami alapján barátot választunk. " Milyennek látnak mások?" kérdésre is kerestük a választ.

A gyerekek nagyon szépen megfogalmazták, hogy nem a külső, hanem a belső tulajdonságainkon van a hangsúly. Ehhez meg kell egymást ismerni. A művészetek témakör keretében ezen a napon a TRIOLA EGYÜTTES verses - zenés, interaktív előadását hallgathattuk meg. Közben mozogtunk, énekeltünk és természetesen játszottunk. A gitár, mint húros hangszer itt is főszerepet kapott. Ebéd után egy kis pihenő következett. A környezettudatosság jegyében túra következett a Marcal partjára. Indulás előtt egy rövid ismertetőt hallottunk a folyó földrajzi adottságairól. Megemlékeztünk a 2010. október 4-én bekövetkezett vörös iszap katasztrófáról. Majd a sportnak is eleget téve túráztunk a Marcalhoz. Végül kellemesen elfáradva ültünk asztalhoz, ahol elfogyasztottuk a bőséges uzsonnát. Természetesen most sem maradt el a nap összefoglalója, a hálaadás és a köszönet.