Nyelvi táborok iskolánkban

Az idei tanévben is megrendezte iskolánk az idegen nyelvi tábort 2-7. osztályos tanulók részére.

Délelőtt a diákok játékos formában gyarapíthatták ismereteiket angol és német nyelven. Megismerkedhettek a célnyelvi országok szokásaival, fontosabb nevezetességeivel és a tradicionális ételekkel is. Délután mozilátogatás, múzeumpedagógiai foglalkozás, fürdőzés színesítette a programot. A Smidt Múzeumban Szombathely egykori cukrászdáinak és kávéházainak történetét ismerték meg a tanulók. A kánikulában a Sportliget árnyas fái alatt számháborúra került sor. A legnagyobb élményt számukra a Szentgotthárdi fürdőben eltöltött nap jelentette. A nyelvi tábor játékos csapatversennyel zárult, ahol örömmel adtak számot a diákok tudásukról. A tábor ideje alatt kicsik és nagyok szívesen játszottak együtt, és sok új barátság is szövődött köztük.