Népmesés délelőtt iskolánkban

Szeptember 30-án Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmese napját. Az alkalomhoz kapcsolódóan hétfőn egy színész házaspár Keller-Dénes Emőke és Keller Dániel Máté voltak iskolánk vendégei.

A színészek A székely menyecske és az ördög c. népmesével és zenével szórakoztatták az alsó tagozatos diákokat. Nagyon köszönjük ezt a színvonalas előadást!

Az iskola aulájában egy kiállítás is nyílt a népmese napjához kapcsolódóan. Régi népi eszközök, díszek és használati tárgyak láthatók a tárlatban, melyeket a tanulók szüleinek jóvoltából sikerült idén is felállítani. A gyermekek számára Nagyné Petró Judit tart tárlatvezetést a hét folyamán, de a szülők számára is nyitott és megtekinthető a kiállítás délután 4 és 5 óra között.