Napközis Erzsébet tábor Bobán

Bobai tagintézményünk ebben az évben sikeresen pályázott a Napközis Erzsébet tábor 1. és 2. turnusára. Az első hétre az iskola 45 tanulója jelentkezett.

Hétfőtől péntekig 4 témakörben valósulnak meg a programok mind a két héten. 1.Önismeret, közösségépítés: „Mert nem az a fontos, amit lát az ember. Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van.” /1Sám 16,7/ 2. Művészeti nevelés: „Keressetek hát nekem egy embert, aki szépen tud játszani a lanton, és hozzátok ide hozzám!” /1Sám 16,17/ 3. Sport: „ . . . azt mondta neked az ÚR, hogy kezedbe adja ellenségedet. Tégy vele, amit jónak látsz!” /1Sám 24,5a/ 4. Környezettudatosság: „Miért vetetted hát meg az ÚR szavát, miért tettél olyat, ami nem tetszik neki?!” /2 Sám 12,8b-9a/ A bőséges reggelit áhítat követi, majd a táborozók részére önismereti foglalkozás következik. Utána tízórai, majd 3 db 15 fős csoportban folytatódik a délelőtt forgószínpad szerűen. Közben természetesen szakítunk időt az ebédre egy kis játékos kikapcsolódásra. A nap végén röviden összefoglaljuk a tanultakat, hallottakat. Természetesen a hálaadó ima sem maradhat el. Hétfőn: Önismereti játékok segítségével a "Milyen vagyok?" kérdésre kerestük a választ. Kinder+Sport sorversenyek várták a gyerekeket. Megismerkedhettek a művészeti foglalkozás keretében a lyrával és sablon segítségével el is készíthették a saját hangszerüket. Újrahasznosítás és környezetünk szépítése kapcsán "fűmanót" készíthettek. De beszéljenek a hétfői foglalkozásokról a fotók.

Napi ige

Sokféle szándék van az ember szívében, de csak az Úr tervei valósulnak meg.

(Péld 19,21)

Legyetek tehát bölcsek és józanok, hogy imádkozhassatok. Mindenekelőtt legyetek kitartóak az egymás iránti szeretetben…

(1Pt 4,7–8)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács