Napközis Erzsébet tábor Bobán

Bobai tagintézményünk ebben az évben sikeresen pályázott a Napközis Erzsébet tábor 1. és 2. turnusára. Az első hétre az iskola 45 tanulója jelentkezett.

Hétfőtől péntekig 4 témakörben valósulnak meg a programok mind a két héten. 1.Önismeret, közösségépítés: „Mert nem az a fontos, amit lát az ember. Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van.” /1Sám 16,7/ 2. Művészeti nevelés: „Keressetek hát nekem egy embert, aki szépen tud játszani a lanton, és hozzátok ide hozzám!” /1Sám 16,17/ 3. Sport: „ . . . azt mondta neked az ÚR, hogy kezedbe adja ellenségedet. Tégy vele, amit jónak látsz!” /1Sám 24,5a/ 4. Környezettudatosság: „Miért vetetted hát meg az ÚR szavát, miért tettél olyat, ami nem tetszik neki?!” /2 Sám 12,8b-9a/ A bőséges reggelit áhítat követi, majd a táborozók részére önismereti foglalkozás következik. Utána tízórai, majd 3 db 15 fős csoportban folytatódik a délelőtt forgószínpad szerűen. Közben természetesen szakítunk időt az ebédre egy kis játékos kikapcsolódásra. A nap végén röviden összefoglaljuk a tanultakat, hallottakat. Természetesen a hálaadó ima sem maradhat el. Hétfőn: Önismereti játékok segítségével a "Milyen vagyok?" kérdésre kerestük a választ. Kinder+Sport sorversenyek várták a gyerekeket. Megismerkedhettek a művészeti foglalkozás keretében a lyrával és sablon segítségével el is készíthették a saját hangszerüket. Újrahasznosítás és környezetünk szépítése kapcsán "fűmanót" készíthettek. De beszéljenek a hétfői foglalkozásokról a fotók.