Nagydíjas Szabó-legények

Csepelen találkoztak az elmúlt hétvégén a Kárpát-medence népdalos szólistái és népdalkörei, a Vass Lajos Népzenei Szövetség tizenkettedik alkalommal megrendezett versenyén. Közülük is a legkiválóbbak szerepelhettek, hiszen egy másfél éves versenysorozat zárását jelentő döntőre érkeztek a versenyzők.
A több mint 60 felnőtt résztvevő (szólista vagy együttes) és mintegy 40 gyermek-ifjúsági versenyző között fújhatták a Szabó-legények is - akik a 2017 tavaszán, Gencsapátiban rendezett megyei fordulóból, majd az idén áprilisban Sümegen megtartott területi elődöntőből dalolták be magukat a kárpát-medencei szintű döntőbe. Műsorukban baranyai dallamok csendültek fel "Bika Mihály és más püspökbogádi nótafák dalai" címmel. Bence és Domonkos magabiztosan megszólaltatott, s egyben jó hangulatú előadása Vass Lajos Nagydíjat érdemelt - mellyel a döntő kiemelkedő produkcióit jutalmazta a zsűri.
Felkészülésüket Molnár Péter segítette.