Mesés könyvtárlátogatás

A Mesés Táborunk második napja is mozgalmas volt a gyermekek számára, telis tele vidám percekkel.

A délelőtti játékok után a Berzsenyi Dániel Könyvtárba látogattunk, ahol elsőként papírszínházi mesét hallgathattuk meg "Vigyázz, vadász, ne gatyázz" címmel. Majd a történet egyik szereplőjét egy medvét készíthették el a gyerekek. Természetesen volt idő ismerkedni a könyvtárral és olvasgatni, bábozni, játszani is.

Délután is kézműveskedtünk. A nagy melegre való tekintettel a gyerekek is szívesen csobbantak volna színes halakkal együtt egy tó vízébe, helyette azonban magukat a halacskákat készíthették el sajét ízlésüknek megfelelően. Hogy a víz is központi helyet kapjon a hőségben, közkívánatra fiú-lány vízicsata részesei lehettünk az udvaron, sőt a játszótéri csúszda is vizesjátékká alakult erre a délutánra.