A költészet napja iskolánkban

A magyar költészet napján iskolánk így emlékezett...
Versektől volt hangos iskolánk április 11-én, a magyar költészet ünnepén. Legbátrabb szavalóink a tanórák közötti szünetekben mondhatták el kedvenc verseiket, vagy épp a nemrég tanult költeményeket. A felső tagozatosok igazán maradandó élményt adtak társaiknak: egy flashmobbal készültek a költészet napjára, melyből videóklip is készült:

Rendhagyó irodalomórát tartott iskolánkban Kovács Pali zenész, a Reményik suliszínház tagja. Pali a megzenésített versek előadásán túl jót beszélgetett a 6-7. osztályosokkal a versírásról, a költészet fontosságárór, sőt, még egy verset is megírtak közösen, amit aztán megzenésített.

Ekkor azt mondta [Isten Jákóbnak]: Én vagyok az Isten, atyádnak Istene! Ne félj… Én megyek veled Egyiptomba, és én is foglak visszahozni.

(1Móz 46,3–4)

Ezért tehát a lankadt kezeket és a megroskadt térdeket erősítsétek meg, és egyenes ösvényen járjatok.

(Zsid 12,12–13)