Kiemelt arany a Szabó-legényeknek

Eseményekben gazdag hét volt a legutóbbi a Szabó-legények számára. A fiúk április 23-án, hétfőn Gencsapátiban mutatkoztak be megyei népzenei találkozón - a szereplés főpróbát jelentett a szombati naphoz, ahol népesebb mezőnyben énekeltek.

Április 28-án, Sümegen ugyanis a Vass Lajos Népzenei Szövetség országos versenyének középdöntőjét rendezték, melyen 47 produkció mérette meg magát, gyermek-ifjúsági és felnőtt korosztályokban. A Dunántúl számos területéről érkező versenyzők legjobbjait a novemberben, Budapesten rendezendő kárpát-medencei döntőbe juttatta a zsűri - köztük a Szabó-legényeket is. Bence és Domonkos baranyai összeállítással léptek színpadra, "Bika Mihály és más püspökbogádi nótafák dalai" címmel, s produkciójuk "kiemelt arany" oklevelet érdemelt. Felkészítőjük Molnár Péter.

Gratulálunk a fiúknak és felkészítőjüknek!