Kiemelkedő teljesítményű iskolák közt a Reményik

Az Oktatási Hivatal évről évre listát készít a kiemelkedő teljesítményű iskolákról. Ezekben a listákban nem az számít, hogy hol milyenek az érdemjegyek, hány diák nyer tanulmányi versenyt, hanem az, hogy mekkora az iskolákban folyó pedagógiai munka fejlesztő hatása. Iskolánk is szerepel a rangsorban.

A most elkészült listára azok az intézmények kerültek fel, amelyek a nyolcadikosok kompetenciamérésének eredménye alapján matematikából az átlagosnál nagyobb mértékben fejlesztik a diákok képességeit. A lista a 2019-es kompetenciamérés alapján készült, 2020-ban ugyanis a koronavírus-járvány miatt elmaradt a teszt, a 2021-es eredményeit pedig még nem hozták nyilvánosságra. A 2014 és 2019 közötti időszakban iskolánk három alkalommal került a leghatékonyabban fejlesztő iskolák közé.

A teljes lista megtekinthető az Oktatási Hivatal oldalán.