Iskolánk a felvidéki Kossányi héten

Egyéni és csapatversenyeken, valamint sportban is képviselték tanulóink az intézményünket a felvidéki Kossányi héten.

A szentpéteri Kossányi József Alapiskola 15. évfordulóját ünnepelte idén. Ennek keretében műveltségi vetélkedőt szerveztek, melyen iskolánkat négy nyolcadikas fiú képviselte, akik megnyerték a vetélkedőt. A versenyen előkerült Kossányi élete, művei, de emellett minden tantárgyhoz kapcsolódtak kérdések.

A csapat tagjai: Bukits Balázs (8.b), Muntean Áron (8.a), Sabáli Soma (8.a), Sandrisser Dávid (8.b).

A fiúk részt vettek a csütörtök esti Ismerős arcok koncerten, valamint a záróünnepségen is. Iskolánk Bariska néptánccsoportja szerepelt a jubileumi Kossányi-hét záró alkalmán, ahol a Bolondlakodalom című vasi összeállítással léptek színpadra a gyerekek. Oktatóik, koreográfusok: Kővári Réka és Molnár Péter.

Prózamondó versenyen is részt vettek tanulóink, szintén szép eredményekkel.

Vajda Karina arany sávban 1. helyezett lett és különdíjat is kapott, Kovács Kincső arany sávban 1. helyezett, Németh Sára arany sávban 2. helyezett lett, valamint Sóskúti Hanna bronz sávban ért el helyezést.

Versmondás kategóriában is értek el kiváló eredményt tanulóink. Farkas Bálint (5.a) ezüst minősítést, valamint Pungor Viktória (8.b) ezüst minősítést ért el.

A Kossányi Kupa asztalitenisz versenyen Poór Balázs (4.a) és Poór Patrik (6.a) képviselték iskolánkat. Mindketten a legjobb négy közé kerültek, ahol körmérkőzéssel Balázs 2. helyezést, Patrik 3. helyezést ért el.

Gratulálunk tanulóinknak, s felkészítőiknek!