Gombfoci

A Vasi Gombfoci Egyesület tagjai látogattak el iskolánkba nemrég, s mutatták be a felső tagozatosoknak a gombfoci játékot.

Az 1900-as évek elején a labdarúgás egyre növekvő népszerűségével párhuzamosan kialakult a gombfoci népi játék is, ami aztán elterjedt szerte a Kárpát-medencében. A kezdeti évtizedekben a gombfocit gyerekek játszották konyhaasztalon, iskolapadon vagy a padlóra festett vonalak fölé hasalva. A gombfoci lényege szerint egy valódi focimeccs érzetét kelti, illetve bonyolult szabályaival arra emlékeztet. Ám a valódi labdarúgástól eltérően a gombfoci, és annak különféle fejlettebb változatai (pl. a mai szektorlabda), sokkal inkább egy szem-kéz koordináción alapuló ügyességi társas- és közösségi játék, korosztálytól függetlenül.

A Vasi Gombfoci Egyesület 2015-ben alakult, rendszeresen tartanak edzéseket és szép sikereket érnek el a bajnokságokon.