Gazdag Erzsi verseny

Iskolánk idén is megszervezte a Gazdag Erzsi vers- és mesemondó versenyt, melyen idén rekord számú kisgyermek mutatta meg tehetségét.

A versenyhez kapcsolódva Pózvai Andrea népi játék és bőrkészítő mester munkáiból nyílt kiállítás. A megnyitó ünnepségen felléptek iskolánk zenész növendékei, majd Puskás Tivadar polgármester köszöntötte elsőként a versenyzőket. Balogh Józsefné Anikó is megtisztelte versenyünket, s egy különdíjat is ajánlott fel. A zsűri elnöke ezúttal Szabó Tibor, a Weöres Sándor Színház művésze volt.

A versenyt Sátory Károly igazgató úr nyitotta meg, majd minden gyermek egy Gazdag Erzsi verset és egy szabadon választott verset, vagy mesét mondott el a zsűri, felkészítőik és hozzátartozóik előtt.

A délelőttöt kézműves foglalkozás és a Reményik-iskola néptáncosainak előadása színesítette. A verseny végén senki sem távozott üres kézzel, minden gyermek egy emléklapot, s az iskola kézműveseinek ajándékát vehette át.

Az óvodás korcsoport zsűrijében Szabó Imréné Edit drámapedagógus és Mesterházy Csilla, iskolánk tanítónője foglalt helyet. Idén első alkalommal az Aranyhíd EGYMI Micimackó Óvodájának kis tehetségei is verssel készültek, de ők versenyen kívül mutatták meg ügyességüket. 20 kisgyermek indult az óvodás kategóriában, így nem volt könnyű dolga a zsűritagoknak.

Különdíjat kapott:

- Horváth Bertalan, a Margaréta Óvodából, felkészítője: Mandácskó Jánosné

- Horváth Ádám Bálint, a Játéksziget Óvodából, felkészítője: Balogh Árpádné

Borsits Martina, a Mesevár Óvodából, felkészítője: Komatits Zsuzsa

Szabó-Rácz Heléna, a Pipitér Óvodából, felkészítője Mátyás Györgyné

I. helyezett:

Borsos Dorka, a Szivárvány Óvodából, felkészítője Máté Ildikó.

Az 1-2. osztályos korosztály előadását Marekné Stubán Beátam a győri Péterfy Evangélikus Iskola igazgatóhelyettese és Baksa Eszter, az Őrség mesemondója értékelte. Ebben a kategóriában 12 gyermek szavalt és mesélt a zsűri előtt.

Különdíjjal jutalmazták a jó versválasztásért Polgár Bendeket, a Brenner János Iskola diákját és felkészítőjét Siposné Varga Krisztinát,

valamint a vers átéléséért Németh Sárát, a Reményik-iskola tanulóját és felkészítőjét Békefi Esztert.

Francsics Anna, a Bolyai-iskolából, felkészítője: Tuiderné Pulay Andrea

Merklin Máté, a Zrínyi-iskolából, felkészítője: Kenesei Antalné

I. helyezett:

Bukovszky Borbála, a Kossányi József Alapiskolából, felkészítője: Bukovszky Nóra

A 3-4. osztályos korcsoport zsűrijében Németh Andrea drámapedagógus és Szabó Tibor színművész foglalt helyet. 19 versenyző versét és meséjét hallgatták meg a délelőtt folyamán, s végül hét gyermeket jutalmaztak.

Különdíjas lett:

- Polákovics Aida, az Oladi-iskolából, felkészítője: Tóth Zsoltné

- Németh Nándor, a Gothard-iskolából, felkészítője: Sinkáné Tímás Andrea

- Gráczer Flóra, a felsőcsatári iskolából, felkészítóje: Móriczné Pem Anna

Balogh Józsefné különdíját kapta:

Szabó Natália, a Kossányi József Alapiskolából, felkészítője: Bukovszky Nóra

Czenki Petra, a Nyitra-iskolából, felkészítője: Szentgyörgyi Adrienn

Farkas Bálint, a Reményik-iskolából, felkészítője: Füzesi Zsuzsanna

I. helyezett:

Pfeiffer Attila, az őriszentpéteri iskolából, felkészítője: Kulcsárné Katus Erzsébet

Gratulálunk a gyerekeknek és felkészítőiknek!