Gazdag Erzsi verseny 2019-ben

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódóan rendezte meg iskolánk idén is Gazdag Erzsi vers- és mesemondó versenyét, melyre idén is szép számmal jelentkeztek gyermekek.
A verseny egy kiállításmegnyitóval kezdődött. Az iskola folyosóin Babos Dávid és Németh Bálint természetfotósok munkáiból láthatnak ízelítőt az intézménybe látogatók. A köszöntők után megkezdődött az idei verseny. Ezúttal is az óvodás kategóriában jelentkeztek a legtöbben. A versenyzők egy Gazdag Erzsi művel és egy szabadon választott verssel, vagy mesével készültek. Nagyon ügyesek voltak a gyerekek, nem volt könnyű dolga a zsűrinek, így volt, hogy mindkét művet meghallgatták a helyezések eldöntéséhez.
A zsűri idei elnöke Marekné Stubán Beáta, a győri Péterffy Sándor Evangélikus Iskola igazgatóhelyettese volt. A verseny eredményei a következők:

Óvodás korosztály
Különdíjasok:
- Bujtor Máté Benett, Hétszínvirág Óvoda, felkészítő: Karcza Ildikó
- Gellén Zoé, Benczúr Gyula Utcai Óvoda, felkészítő: Frigy Lilla
- Balog Emma Dorina, Gazdag Erzsi Óvoda, felkészítő: Böndicz Rita
- Kardos Hanna, Pipitér Óvoda, felkészítő: Fintorné Kiss Virág

Gál Hanna, Mocorgó Óvoda, felkészítő: Mátyás Karolina Mónika

2. helyezett:
Vörös Damján Flórián, Vármelléki Óvoda - Sárvár, felkészítő: Gombásiné Fürdős Dorina

Borsos Dorka, Szivárvány Óvoda, felkészítő: Máté Ildikó

1-2. osztályosok
3. helyezett:
Fukszberger Ádám Balázs, ELTE Bolyai János Gyakorló Ált. Isk. és Gimn., felkészítő: Kovácsné Németh Zsófia

2. helyezett:
Henc Zsóka, Boldog Brenner János Általános Iskola, felkészítő: Baumgartner Imréné

1. helyezett:
Lichtmann Flóra Krisztina, Zrínyi Ilona Általános Iskola, felkészítő: Csillag Éva

3-4. osztályosok
Különdíjas:
Kiss Gellért, Boldog Brenner János Általános Iskola, felkészítő: Siposné Varga Krisztina

3. helyezett:
Kovács Kincső, Reményik Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és AMI, felkészítő: Varga Eszter

2. helyezett:
Bukovszky Borbála, Kossányi József Alapiskola - Komáromszentpéter, felkészítő: Bukovszky Nóra

1. helyezett:
Kerecsényi Gábor, Derkovits Gyula Általános Iskola, felkészítő: Dr. Némethné Jankó-Szabó Klára

Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít.

(Jób 5,18)

Alázzátok meg tehát magatokat Isten hatalmas keze alatt, hogy felmagasztaljon titeket annak idején. Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok.

(1Pt 5,6–7)