Fánkot sütöttek a 8. osztályosok

A 8.a osztályosok farsangi fánkot sütöttek technika órán.

A Fánksütés

(Az Osztályunk Konyhája)

Technika órán ültünk. Aztán megbeszéltük, hogy neki vágunk egy komoly dolognak, a fánk sütésnek!

Kijelöltük az embereket, akik beszerzik a hozzávalókat. Mindenki nagyon várta a következő órát!

És elérkezett a fánksütés napja! A technika tanárunkkal, Vali nénivel reggel előkészültünk. Már reggel elkészült az első tészta, ami megkelt mire elkezdődött az óra. A második tésztát viszont már az osztállyal dagasztottuk.

Kimértük a hozzávalókat, a tejet meglangyosítottuk, hogy könnyebben felfusson az élesztő. Keverőtálba helyeztük a lisztet, hozzáadtuk a tojásokat és a felfutott élesztőt, valamint az olvasztott vajat. És következett a dagasztás. Amint végeztünk ezzel, letakartuk és meleg helyre helyeztük a tésztát. Közben az első tésztából, már készültek a fánkok. Amint megkelt a tészta a kilisztezett deszkára borítottuk és ujjnyi vastagságura nyújtottuk. Pohár segítségével, kiszaggattuk a fánkokat és letakartuk. A közepére az ujjunkkal csináltunk rá egy bemélyedést és már mehetett is a forró olajba. Figyeltük, hogy ne nagyon barnuljon meg. Amint kész lett szalvétára helyeztük, porcukorral és lekvárral el is fogyasztottuk! Mindenkinek nagyon ízlett a fánk és egy kis jókedvet is tudtunk mellette csinálni! Reméljük hogy még lesz lehetőségünk ilyen sütésekre az osztállyal!

Németh Bence 8.a osztályos tanuló írása