Elsőáldozás a Kálvárián

2019. május 26-án, húsvét 6. vasárnapján került sor a Kálvária templomban az elsőáldozásra.

Horváth József atya, iskolánk katolikus lelkipásztora a 3. osztályos tanulók közül 18 gyermeket részesített a szentségben.

 

A tanulók szorgalmasan készültek egész évben az Úr Jézussal való találkozásra. Mielőtt ez megtörtént volna, szombaton elvégezték az első szentgyónásukat. Megható volt, hogy a gyermekekkel együtt szüleik is méltó módon készültek e szép ünnepre.

 

A szentmisében a szülők megáldották gyermekeiket, a gyermekek pedig megújították keresztségi fogadalmukat. 

 

Szentbeszédében József atya arról beszélt a gyermekeknek, hogy az Úr Jézus a barátjuk, az elsőáldozás csak a vele való élő kapcsolat kezdete. Buzdította őket a szentmisén való rendszeres részvételre, a rendszeres szentgyónásra és a gyakori szentáldozásra, hogy valóban Jézus hű tanítványai legyenek.

 

Napi ige

Sokféle szándék van az ember szívében, de csak az Úr tervei valósulnak meg.

(Péld 19,21)

Legyetek tehát bölcsek és józanok, hogy imádkozhassatok. Mindenekelőtt legyetek kitartóak az egymás iránti szeretetben…

(1Pt 4,7–8)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács