Első helyezés a vármegyei döntőben

Iskolánk csapata a "Feltárul az értéktár" című vetélkedőn érte el a szép helyezést.

A vármegyei döntőre a szombathelyi Vármegyeháza dísztermében került sor. A végső fordulóba iskolánk csapatán kívül még 5 csapat jutott be. A döntőre előzetes feladatként egy a "Vas váremegyei Értéktárban" is megtalálható érték/értékek alapján kellett egy társasjátékot készíteni. Fontos volt, hogy a játékban szereplő érték minél jobban bemutatásra kerüljön. Tanulóink a szombathelyi Püspöki Palotát választották, ahol a rejtélyes "Mr. T" próbálja ellopni a palota különböző felbecsülhetetlen értékeit. A játékosok célja, hogy a palota munkásait segítve megakadályozzák a "híres" tolvaj munkáját.

A vetélkedő második felében pedig a magyar hungarikumok és a Vas vármegyei Értéktár elemei alapján készített játékos vetélkedőn kellett helyt állni. A végig rendkívül szoros döntőben végül első helyezést ért el a csapat, mely így kivívta az országos döntőn való részvétel jogát is.

A csapat tagjai:

Gombos Emese (7.a)