Egészségnevelési nap volt iskolánkban

Hagyomány már, hogy minden tanév őszén egészségnevelési napot tartunk iskolánkban. Ezúttal Mayer Rudolf volt a vendégünk, aki a méhek szerepéről, munkájáról tartott érdekes előadást a gyerekeknek.

Ezzel iskolánk is bekapcsolódott az országos "Mézes reggeli" programba, melynek célja, hogy felhívja a gyerekek figyelmét a mezőgadaságra, a természeti értékeinkre és az egészséges táplálkozásra egyaránt. Mayer Rudolf segítségével az alsó tagozatosok megtudhatták, hogy igen rövid, 40 napos életük alatt milyen nagyszerű munkát végeznek a méhek. Megismerhették a méhkirálynő, a dolgozók és a herék feladatát, hogy hogyan gyűjtik a virágport,  hogyan raktározzák, s mi a felderítők munkája. Emellett megnézhették a méhkaptárt és a méhviaszt is kezükbe vehették, megszagolhatták a gyerekek. Az interaktív előadás után a tanulók repce, hárs, gesztenye és facélia mézeket kóstolgathattak.

Ezúton is köszönjük Mayer Rudolfnak a tartalmas délutánt!

Napi ige

Légy kegyelmes, Uram, mert bajban vagyok.

(Zsolt 31,10)

Nektek pedig még a hajatok szála is mind számon van tartva. Ne féljetek!

(Lk 12,7)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács