Egészségnevelési nap iskolánkban

Minden év őszén megszervezzük tanulóinknak az egészségnevelési napot, melynek keretében fokozottan hívjuk fel a gyermekek figyelmét az egészséges életmódra.

A tornateremben az Egészségfejlesztési Iroda munkatársai táplálkozással és fogápolással kapcsolatos tájékoztatót tartottak, interaktív társasjátékot játszottak a gyerekekkel. Az iskola védőnője, Virágné Tavaszi Erika pedig minden osztálynak előadásokat tartott, melyek korosztályoktól függően a test- és fogápolásról, egészséges táplálkozásról és a veszélyforrásokról szóltak. A délután folyamán minden osztály készített valamilyen egészséges ételt. Voltak akik gyümölcssalátát, mások egészséges szendvicseket fogyaszthattak el közösen.

De ha nem hisztek, nem maradtok meg!

(Ézs 7,9b)

Harcold meg a hit nemes harcát, ragadd meg az örök életet, amelyre elhívattál, amelyről vallást tettél szép hitvallással sok tanú előtt.

(1Tim 6,12)