Balogh József tanár úrra emlékezünk

Balogh József halálának 10. évfordulójához közeledve emlékezünk iskolánk néhai költőtanáráról, könyvtárunk névadójáról. Felidézzük életét, gondolatait, verseit.

Az 1-2. osztályosok számára rajzpályázatot hirdettünk, a 3-4. évfolyamosoknak rejtvényfüzetet állítottak össze könyvtáros pedagógusaink. A pályamunkák beérkezésének határideje: december 1.

Iskolánk felső tagozatának osztályai, Balogh József, költő halálának 10. évfordulójának emlékére rendhagyó irodalom órákat fog tartani. Ezen alkalmakkor a költő életútjának, tevékenységeinek, verseinek megismerése révén fogunk előtte tisztelegni.

Balogh József tanár úrra verseivel emlékezünk halálának évfordulóján, december 20-án az iskolai karácsonyi műsor keretében is.

Balogh József az iskola megalakulása óta tagja volt tantestületünknek, 2011 decemberében, hosszan tartó betegség után hunyt el. Öt évig tanított a Reményik-iskolában. Életének nagy része a könyvekkel forrt össze, ezért 2012-ben, a költészet napján neveztük el róla az intézmény könyvtárát, mely könyvein túl a személyes hagyatékát is őrzi.