Az új Nemzeti Alaptanterv hatásai történelemből

Dalos Tibor, iskolánk történelem tanára tartott előadást Aszódon.

Az Evangélikus Iskolák IX. Történelemtanári Konferenciáján tartott előadásában az iskolánkat is érintő változásokról és tapasztalatairól esett szó. Előadásában a legnagyobb szerepet az újdonságok kapták. Többek között szó esett az új NAT-ban a mélységelvű témák megjelenéséről, mely a pedagógusok számára nyújt nagyobb szabadságot abban, hogy egy-egy témát mélyebben több módszerrel is feldolgozhasson, valamint szó esett az iskolánkban évek óta működő, azonban a pandémia miatt elmaradó rendhagyó történelemórákról is.

A konferencián szó volt még a kereszténység közösségmegtartó erejéről Dr. Botos Máté, valamint Prőhle Gergely előadásában, a XX. századi magyar történelem sorsfordulóinak rendhagyó tanórai feldolgozásairól Lányi Erzsébet osztotta meg gondolatait. A Rákóczi Szövetség nevében Nagy Domonkos tartott előadás a szervezet iskolai diákprogramjairól. A rendezvény főszervezője Péterfi Gábor tavaly megjelent kötete "Trianon és a revízió - A népi írók tanulmányai, cikkei és feljegyzései (1920-1944)" kapcsán mutatta be hogyan is lehet alkalmazni a könyvben lévő forrásokat tanórákon. Az új történelem érettségiről Dr. Nánay Mihály a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnöke tájékoztatta a jelenlévőket, valamint az Evangélikus Pedagógiai Intézet digitális, emelt szintű fakultációs felkészítőjéről  tartott izgalmas előadást Mester Balázs és Tamás Melinda.

További fotók a rendezvényről itt!