Április 11. A magyar költészet napja

Most, hogy „elcsitult a jókedv-förgeteg, s helyére ült a döbbent némaság”, mi, tanárok - tanítványok nélkül, bolyongva az épület néma és üres tereiben, fülünkben még a csenddel, de lélekben már reménnyel telve, - készítettük e filmet. Egy megemlékezést a költőről, József Attiláról, akinek születésnapja immár 1964 óta a magyar költészet napja.

Ünnepeljünk együtt, hogy a költészet, a művészetek erejével még könnyebben túljussunk ezen a gondoktól terhes időszakon. Mert egyszer „élet zengi be az iskolát, az élet is derűs iskola lesz”.

Tanártársaim nevében szeretettel ajánlom a megemlékezést iskolánk diákjainak és minden kedves szülőnek:

Németh Gyöngyi

művészeti igazgatóhelyettes

[Izráel hegyei,] én mellettetek vagyok, és felétek fordulok: megművelnek és bevetnek titeket.

(Ez 36,9)

Hasonló a mennyek országa ahhoz a gazdához, aki korán reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon a szőlőjébe.

(Mt 20,1)