A Művészetek Palotájában szerepelt a Vasi Kislegényczéh

Nagyszabású folklórgála zárta a karácsonyi ünnepkört és köszöntötte az új esztendőt a MÜPA Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében, vízkereszt másnapján.

A Hagyományok Háza és a Közszolgálat a Magyar Kultúráért Alapítvány produkciójának házigazdája a Magyar Állami Népi Együttes volt, s fellépett mások mellett Agócs Gergely, Berecz András, Navratil Andrea, Pál István „Szalonna” és zenekara, a Szent Efrém Férfikar, valamint hagyományőrző énekesek-táncosok az erdélyi Mezőségről, Székelyföldről és a csángóvidékről. A neves előadók között, a Fölszállott a páva közönségdíjas együtteseként, bemutatkozott a Vasi Kislegényczéh is – a Reményik iskola néptáncos fiai vasi táncokkal és Luca-napi kotyolással gazdagították a műsort.

A péntek esti előadást kétnapos próbafolyamat előzte meg, s a koncerten több mint ezer fős közönség őszinte tapsa jutalmazta a lélekemelő produkciót. A legények számára nagy élményt jelentett a fellépés Magyarország legnagyobb koncerttermében!

A műsort hamarosan a Duna Televízió műsorán is megtekinthetik az érdeklődők. Addig is íme, egy kis képes beszámoló!
(Színpadi fotók: Hagyományok Háza - Dusa Gábor)