A Föld napja 2021-ben

A Föld Napja világmozgalom fél évszázada indult útjára az Egyesült Államokból, Magyarország több mint 30 éve csatlakozott ehhez a környezetvédelmi naphoz.

Kezdetben a földi élet kialakulását, a Föld születésnapját ünnepelték ezen a napon, mára a környezet- és természetvédelem egyre aktuálisabb kérdéseire hívja fel a figyelmet a megemlékezés, kitérve arra, hogy a környezet- és természetvédelem mindenkinek feladata.

Iskolánkban az alsó tagozatosok saját osztályközösségükben emlékeztek a Föld ünnepén csoportos feladatokkal, plakátkészítéssel, természetfilmekkel. Az iskolai vitrin és faliújságok is a Föld védelmére hívták fel a figyelmet, melyet minden évben a 4. osztályosok díszítenek fel erre az alkalomra. A 3.a osztály ellátogatott a Csónakázó-tó kisebbik tavához megnézni egy ott fészkelő hattyút, s volt olyan negyedikes tanuló, aki még az öltözékét is a Föld tiszteletére választotta április 22-én.