1. hely sporttudományi kutatásért

Iskolánk tanulói a ELTE SEK sporttudományi csoportjával együttműködve egy nagyszabású kutatómunkában vett részt.

Tóth Zsolt tanár úr tavalyi 7.b osztályos tanulóin előzetes beleegyező nyilatkozat után az egyetem hallgatója Balikó Benjámin FMS teszteket hajtott végre. A kapott adatokat feldolgozva, kiértékelve nyújtó hatású gyakorlatok kerületek kidolgozásra, amelyek be lettek építve a mindennapos testnevelési órákba, amelyeket Tóth Zsolt irányított. Az ellenőrző mérések pozitív eredményt mutattak a tanulók ízületi mozgékonyságának vizsgálatakor. A kutatás a XXXIV. Orszàgos Tudományos Diákköri Konferencián kerület prezentálasra a Testnevelési Egyetemen. Az előadás címe a Nyújtó gyakorlóblokk rendszeres használatának pszicho-motoros hatásai 7. osztályos tanulók körében.

Az előadást Balikó Benjámin tartotta, aki a Testnevélés- és Sporttudományi szekcióban 1. helyezést ért el. Témavezetője H. Dr. Ekler Judit tanárnő volt.

Gratulálunk Benjáminnak és büszkék vagyunk rá, hogy iskolánk ilyen rangos kutatómunkában vett részt!

Képek forrása: facebook