Néptánctábor Kiscsőszön

Művészeti iskolánk Bariska-Möndölecske néptánccsoportja Kiscsőszön táborozott az elmúlt héten. Az ifjú táncosok értékes szakmai tapasztalatokkal és közösségi élményekkel gazdagodva tértek haza a Veszprém megyei kistelepülésről.

Az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület rendezésében zajló „Táncos tehetségek táborába” Szombathely mellett Pápáról és Domaszékről érkeztek fiatalok, akik kétféle táncanyaggal – no és persze egymással – ismerkedtek a hatnapos együttlét során. A határ túloldalán fekvő Ipoly menti falvak táncaiba a Nagy Myrtil - Madocsai Imre felvidéki oktatópáros vezette be a résztvevőket, az erdélyi Magyarlapád táncait pedig a szintén helybéli Demeter Erika és Kis István oktatta. Az esti mulatságokban emellett szatmári, moldvai, bonchidai, mezőségi és széki táncok adtak lehetőséget a szórakozásra. A tábor utolsó estéjén a Kalász Banda szolgáltatta a talpalávalót. A sok-sok tánc mellett a fiatalság Somló-hegyi túrán, lovaskocsizáson, „parasztolimpián” és métabajnokságon vehetett részt.

A reményikes diákok táborban való részvételét a Nemzeti Együttműködési Alap Nemzeti összetartozás kollégiuma támogatta.