Kreatív táncosaink szereplése a Weöres-versjátékokban

„Weöres-versjátékok” elnevezésű költészet napi produkció részesei voltak 04.17-én Művészeti Iskolánk Kortárstánc tanszakának kreatív táncosai. A két csoport három műsorszámmal emlékezett meg Weöres Sándor születésének 110 éves évfordulójáról. Irodalmunk egyik legtermékenyebb költője varázslatos versekkel érint meg. Mélyen és játékosan nyűgöz le ritmusával, dallamával, mondanivalójával gyermeket és felnőttet egyaránt. A táncosok és közreműködők részéről nem volt kérdés, hogy képesek-e belesimulni a versek hangulatába.

Az előadás a tanszak idei gálaműsoraként is funkcionált.

A táncosok mellett iskolánk hangszeres tanárai és tehetséges diákjai, valamint táncos növendék testvérei közreműködtek a táncfűzések színvonaláról, összművészeti megjelenéséről. Ezúton is köszönjük munkájukat.

Kreatív tánc előképző csoport:

Boros Ilka Margaréta, Böröndi Bence, Császár Klaudia, Döklen Emma, Háklár Emese, Horváth Abigél Hanga, Horváth Minka, Kőhalmi Liliom, Lehotay Andor, Mizda Sári, Nagy-Bánhidi Zsófi, Nagy Dóra Júlia, Orbán Emma Lili, Török Nóra, Varga Vivien, Vámosi Adél, Zalán Aisa

Közreműködtek: Háklár Dóri – ének, furulya,  Háklár Péter – gitár

Kreatív tánc alapfokú csoport:

Milider Zselyke, Szakály Zsófia, Szántó Viola Éda, Tomcsányi Luca, Vadász Abigél

Közreműködtek: Pintér Dóra – vers, Szummer Ádám – ének, Vlasitsné Kardos Éva – zongora, Rác Gábor – hegedű

Felkészítő tanár: Ziskóné Bődi Anett,  segítő: Kraus Fanni