Értünk? Értünk! Tanuljunk együtt, egymástól, egy-másért!

A Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ  fogyatékkal élő lakói és a Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola 4. osztályos tanulói egy közös participációs programban vesznek részt, melynek célja a társadalmi elfogadás és befogadás erősítésén alapszik. A résztvevők "közös" iskolában ismernek meg bibliai történeteket, s ezek köré épülnek különböző tantárgyak. A közös tanórák a Johanneumban és a Reményik iskolában valósulnak meg a Szombathelyi SOTER Evangélikus Egyesület támogatásával, akik a Magyarországi Evangélikus Egyház Andorka Eszter pályázatán nyertek támogatást a program megvalósításához.

Az élmény alapú találkozások lehetőséget adnak egymás jobb megismerésére, önismeretre, a kommunikációs készség fejlesztésére, konfliktuskezelésre, stresszkezelésre, az emberi méltóságot tiszteletben tartó, méltó ember-emberhez való viszony erősítésére.