A diakóniai központban segítettek diákjaink

Falevelektől és letört ágaktól is megtisztították a Reményik Sándor Evangélikus Általános és Alapfokú Művészeti Iskola hetedikes diákjai a Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ egyik helyi  intézményének udvarát a minap. Amint felértek az iskolából a Johanneumba, gumikesztyűt, gereblyét, zsákokat ragadtak és nekiláttak a munkának. Hosszú ideje tervben volt már ez az önkéntes munka, amely nagy segítség az intézmény karbantartóinak. A változékony időjárás miatt csak most lehetett kivitelezni a levélgyűjtést.

Volt, akin látszott, hogy bizony nem idegen tőle a kerti munka, de egy gyorstalpaló tanfolyam után a többiek is hamar megtanulták hogyan kell jól és hatékonyan gereblyézni.

Jó hangulatú másfél órát töltöttek az iskola konfirmandusai az intézményben. Teendő még akad bőven, így mindenképpen visszavárják a fiatalokat.