KEHOP-5.4.1-16-2016-00606

A kedvezményezett neve: Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A projekt címe: Az energiatudatosság gyermekkorban kezdődik! - Játékos szemléletformáló program óvodás és kisiskolás gyermekeknek Szombathelyen.

A szerződött támogatás összege: 4 298 792 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt időtartama: 2019.11.01-2022.04.28.

A projekt azonosító száma: KEHOP-5.4.1-16-2016-00606

A projekt keretében négy fő tevékenységi csoportot valósítunk meg:

D) GYAKORLATORIENTÁLT ISMERETEKET ÁTADÓ, POZITÍV, A MINDENNAPOS TEVÉKENYSÉGEK KÖZÉ INTEGRÁLHATÓ, JÓ PÉLDÁKAT KÖZVETÍTŐ TÉRSÉGI ÉS HELYI TANULMÁNYI VERSENYEK SZAKMAI ELŐKÉSZÍTÉSE ÉS LEBONYOLÍTÁSÁT. Ezen tevékenység keretében a tananyagfejlesztést követően játékos interaktív előadások és gyakorlati foglalkozásokon keresztül helyi óvodák és iskolák mérhetik össze tudásukat tanulmányi verseny formájában.

A H) A KEDVEZMÉNYEZETT HONLAPJÁN BELÜL A PROJEKT SZÁMÁRA ALOLDAL LÉTREHOZÁSA tevékenység keretében a http://www.szombathely-lutheran.hu/remenyik-sandor-evangelikus-altalanos-iskola oldalon keresztül valamint közvetlenül az energiatudatossag.hu oldalon a projekt eseményei, eredményei követhetők.

Az I) TÉRSÉGI VAGY HELYI RENDEZVÉNYEKEN ENERGIATUDATOS SZEMLÉLETRE NEVELŐ, KREATÍV, JÁTÉKOS FOGLALKOZÁSOK SZERVEZÉSE ÉS LEBONYOLÍTÁSA GYERMEKEK SZÁMÁRA tevékenység keretében a program megvalósítási ideje alatt összesen 4 alkalommal települünk ki városi rendezvényekre mobil bemutatóhelyünkkel, ahol a kisgyermekek számára játékos szemléletformáló programokat valósítunk meg.

A J) A GYAKORLATI TANULÁST ELŐSEGÍTŐ, A CÉLCSOPORTOT AKTÍVAN BEVONÓ, DEMONSTRÁCIÓS ELEMEKET TARTALMAZÓ ISMERETTERJESZTŐ BEMUTATÓHELY KIALAKÍTÁSA során felállításra kerül egy mobil bemutatóhely (robotikával és megújuló energiával foglakozó), mely a helyi városi rendezvények programjához, arculatához illeszkedik.