SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Horgoló kezek

A Túróczy-házba látogattak a Reményik-iskola kézműves képzésének tanulói, ahol az idősekkel együtt horgoltak.

A Túróczy-ház több lakója is tud és szeret horgolni, ezt bizonyítja a sok-sok horgolt karácsonyfadísz is, melyet lakóink készítettek a ház karácsonyfájára. A legidősebb 97 éves Irénke néni is serényen horgol, nagyon precízen és pontosan dolgozik. Sári néni szebbnél-szebb díszeket készít, s teszi szebbé az otthont alkotásaival. Lakóink pedig azt a tudást, melyet szüleiktől, nagyszüleiktől szereztek április 18-án tovább adhatták a Reményik iskola diákjainak, akik Takács Ilona tanárnő vezetésével érkeztek hozzánk. Idős és fiatal kezek együtt és egymást segítve készítettek láncszemsort. A gyermekek megtanulták a rövid pálca, egy és két ráhajtásos pálca fogalmát, s szorgosan gyakoroltak. Az első találkozás a horgoló tűvel sikeresnek bizonyult, hisz a gyermekek a következő héten ismét ellátogatnak időseinkhez, s reményeink szerint egy kis horgolt szív kerül majd ki a kezeik közül.